top of page

הספרים שלי

עטיפה.png

"שני סיפורים נארגים לכדי ספר עוצמתי אחד שלא תשכחו... טולוב מעמיד גלריית דמויות אמינה ומרתקת ומשרטט דיוקן משפחתי ישראלי שהוא בה בעת פגום ושלם, דוקר ומרפא, מכעיס ומעורר אמפתיה. הוא נותן במה לכעסים אבל לא שוכח את החמלה. מוליך את הקורא ממישורים מחוספסים לגאיות ותהומות הנפש, ומשם נוסק איתו לפסגת אמפתיה וחום אנושי" (אריאל שנבל, מקור ראשון)

אחד מעשרת הספרים המומלצים לשבוע הספר 2022 של עיתון הארץ

נכלל ברשימת ההמלצות הרותחות לשבוע הספר 2022 של N12 (קשת)

ברשימת חמשת הספרים הטובים ביותר לשנת 2022 של מקור ראשון 

 

"קראתי את הספר בנשימה עצורה. הדמויות הלכו והעמיקו ובעל כורחי הוכנסתי לחדרים חשוכים ונעולים שעד היום בחרתי שלא לראות את יושביהם." (הרב בני לאו)

"ביום שייגמר הכסף הוא ספר מאוד מאוד יפה. גם כתוב מצוין, עם פיתולי עלילה ופערים וסודות וגם עם משמעות חברתית ואמירה חברתית . אתה יכול לראות את הרבדים העמוקים ומשפחה שיש בה פגמים וגם הרבה כוח עוולות חברתיות ובעיקר הרבה אהבת אדם ורגישות חברתית. נשאר הרבה אחרי שהספר נגמר.   (חילי טרופר, שר התרבות בגל"צ)

"הסיפור שנטווה בתשומת לב לפרטים ועבודת הדמויות המצוינת, שגורמות לקוראים להרגיש קרובים לדמויות ולפתח אכפתיות של ממש כלפיהן, מאפשרים התייחסות למושגים טעונים כמו מוסר, צדק, אלימות, רוע וחמלה, באופן שבו כל קורא מקדיש להם מחשבה ובוחן את עמדותיהן כלפיהן." (איילת קליין כהן, ישראל היום)

"רומן סוחף!" (מיטל שרעבי, מעריב)

IMG_20220201_103721_edited.jpg

"טולוב הוא סופר אמיתי הראוי לתשומת לב. הוא שולט במכמני העברית על כל משלביה... יודע לארוג את עלילות המשנה, להפגיש ביניהן בצמתים מסוכנים ולהאיר אותן באור אנושי נוגע מאוד ללב. כל דמות מאופיינת היטב, מדברת בשפה משלה ויש לה עולם פנימי עשיר ואמין. בדומה לרב יוחאי, שיודע "להחזיק קהל" בדרשותיו, כך גם הסופר טולוב יודע להחזיק את הקורא." (ירון אביטוב, הארץ ספרים)"

"בדומה לספרו הקודם, גם ב"חמש נפשות" ניכרת יכולתו של טולוב לספר סיפור. הטקסט קולח, המבעים מהימנים, ההפתעות והתנודות בעלילה מעוצבות היטב, והוא אינו מאבד את השליטה בסיפור על אף שמוצגות בו נקודות מבט רבות. יש משהו מהודק מאוד בסיפור, ברור ומשכנע בהרמטיות שלו." (יותם שווימר, Ynet)

"זה אחד הספרים הטובים והיפים והחזקים ומעוררי המחשבה שקראתי מזה זמן״ (קרן נויבך)

"'חמש נפשות' הוא הרומאן הטוב ביותר שקראתי על הציבור הדתי בפתח המאה העשרים ואחת" (אודי נוימן, מגפון)

"חמש נפשות הוא רומן העשוי כמלאכת מחשבת ספרותית. יותם טולוב מדלג בווירטואוזיות בין זמנים ונקודות מבט בלי לאבד לרגע את קוראיו. בעלילה רבת תפניות ונוגעת ללב הוא משרטט את החיפוש של חמישה אנשים בודדים אחר אהבה, אמונה וזהות, ושואל אם ועד כמה בני אדם מסוגלים להשתנות. סיפוריהם של הגיבורים משתרגים זה בזה ונקשרים ביניהם בקשרים מורכבים והדוקים, עד שהם מתגבשים לסיפור אחד, יפהפה ומסעיר." (מתוך גב הספר)

IMG_20220201_103811_edited.jpg

"ספרו של טולוב הוא יותר מרומן התבגרות. המחבר הצליח בספר ביכוריו לספר סיפור שמצליח להעביר עומק ומורכבות. זהו רומן אינטלגנטי שמסופר ברצינות ומשלב בתוכו גם פסיכולוגיה, מתח ובילוש - ובעיקר אנושיות רבה." (טל מרמלשטיין, ישראל היום)"

"הספר המרשים הזה הוא מסע של גילוי והסתרה ורומן התבגרות, אבל לא רק. טולוב מנהל רומן עם הלשון, משלב עברית עם אנגלית, קודש וחול, כמיהה והגירה, געגוע וסירוב של ילד אחד להיות פסיווי בעולם שנכפה עליו." (מיה סלע, הארץ)

"זהו רומן על זהות ישראלית הכתוב בלשון מקורית וייחודית" (מתוך נימוקי השופטים לפרס שרת תרבות לספרות לשנת תשע"א)

"זהו ספר ביכורים מקסים, מרתק ומהנה. ספר מסע והתבגרות, ישראלי מאוד, יחיד במינו וצופה גדולות למחברו. אמור מעתה: 'זה שמחכה' הוא הקורא. לספר הבא. (שמואל פאוסט, מקור ראשון)

bottom of page